مشاوره و سفارش

ماهی سالمون

ماهی سالمون از خانواده آزاد ماهیان Salmonidae شامل ماهی قزل آلا، خاکستری و ماهی سفید می باشد که اغلب با ماهی قزل آلا اشتباه گرفته می شود. این ماهی بومی دریای آتلانتیک شمالی و اقیانوس آرام است. گونه های زیادی از ماهی سالمون در محیط های غیربومی مانند دریاچه های بزرگ آمریکای شمالی و پاتاگونیا در آمریکای جنوبی وجود دارند اما در بسیاری از مناطق جهان آن را پرورش می دهند. به طور معمول، ماهی سالمون بیشتر در آب های شیرین زندگی می کنند که به اقیانوس مهاجرت کرده و سپس برای تولید مثل برخلاف جریان آب رودخانه شنا کرده و به آب شیرین باز می گردند. نام ماهی سالمون نیز اصطلاحی است که از لاتین و از کلمه سالر به معنی جهش گرفته شده است.

ارزش غذایی ماهی سالمون

ماهی سالمون منبع غنی از اسیدهای چرب امگا 3 و انواع ویتامین E ,D است که به نسبت سایر ماهی ها پروتئین بیشتری دارد. همچنین سرشار از مواد معدنی همچون پتاسیم و سلنیوم می باشد. علاوه بر این حاوی یک آنتی اکسیدان قوی به نام آستاکسانتین است که احتمال بیماری‌های قلبی را کاهش داده و به کاهش و کنترل وزن کمک می کند. این ماهی روغنی به عنوان غذای مغز بسیار با ارزش و مفید است. ماهی سالمون کم کالری با میزان اندکی از چربی های اشباع می باشد که نقش کلیدی در عملکرد بدن دارد. علاوه بر این جایگزین مناسب گوشت برای گیاهخوران و یک وعده غذایی مناسب برای ورزشکاران محسوب می شود.

خواص ماهی سالمون

ماهی سالمون حاوی مفیدترین اسیدهای چرب یعنی امگا 3 است که به طور طبیعی در ماهی های روغنی به شکل اسید ایکوزاپنتائنوئیک (EPA) و اسید داکوزهگزاوائیک (DHA) وجود دارد. این اسیدهای چرب در عملکرد سالم مغز، قلب، مفاصل و حال عمومی بدن نقش اساسی دارند. علاوه بر بیماری های قلبی، مصرف ماهی به دلیل داشتن آنتی اکسیدان در محافظت از بدن در برابر برخی سرطان ها و همچنین بسیاری از بیماری های مزمن از جمله بیماری آلزایمر، آسم، افسردگی، دیابت، فشار خون بالا، آرتروز و روماتیسم موثر است. امگا 3 یک اسید چرب ضروری است که بدن نمی تواند آن را سنتز کند بنابراین باید از ریق رژیم غذایی به بدن تزریق شود.

چرا ما را انتخاب کنید؟

تامین مستقیم ماهی سالمون

ارائه قیمت های رقابتی در بازار

پشتیبانی کامل تا رسیدن بار

ارسال بار به تمامی نقاط کشور

تامین محصول برای صادرات

امکان همکاری با تولیدکنندگان

پل های ارتباطی

ایمیل

info@yoursite.com

فرم مشاوره و سفارش

مدیر مجموعه ما

نام مدیر مجموعه