خرید و فروش ماهی قزل آلا

خرید فروش ماهی قزل آلا در سراسر کشور با بهترین قیمت انجام می شود. با توجه به حجم بالای تولید و پرورش ماهی قزل آلا در اکثر استان های ایران، میزان دسترسی به این نوع ماهی نسبت به زمان های قبل تر افزاش قابل توجهی داشته است. حتی در صورتی که در استانی مرکز پرورش ماهی وجود نداشته باشد به راحتی می توان از طریق این شرکت اقدام به خرید ماهی قزل آلا نمایید. فروش ماهی قزل آلا تازه، منجمد، انواع بچه ماهی قزل الا زنده در اصفهان، تهران و استان چهارمحال و بختیاری در سال 98، توسط شرکت ما صورت می گیرد. مراکز پرورش ماهی قزل آلا مربوط به مجموعه ی ما در سراسر کشور آماده ی خدمت رسانی به مشتریان گرامی می باشند. برای اطلاع از شرایط خرید فروش ماهی قزل آلا با شماره های تماس مدیر فروش در ارتباط باشید.

خرید فروش ماهی قزل الا در سراسر کشور

چرا پرورش ماهی قزل الا در ایران بهترین نوع آبزی پروری است؟

 1. کشور ایران بخاطر تنوع آب و هوایی و داشتن آب های آزاد و رودخانه های بسیار کشور بسیار مستعدی در پرورش ماهی است.
 2. در اطراف ایران کشورهای مصرف کننده و وارد کننده ی ماهی بی شمارند.
 3. ماهی قزل الا بسیار خوش پرورش است و سریع رشد می کند.
 4. نیروی کار در ایران فراوان و ارزان می باشد.
 5. شرایط حمل و نقل آبزیانی مثل ماهی قزل الا در کشور براحتی فراهم می باشد.
 6. سود سرمایه گذاری در پرورش قزل الا بهتر از سایر دام هاست.
 7. بازار رقابت ماهی قزل الا هنوز در ایران جای کار دارد.
 8. کشور ایران دروازه ورود به اروپاست و مصرف ماهی سالمون و قزل الا در اروپا بالا می باشد.

خرید فروش ماهی قزل الا در سراسر کشور

تعریف ماهیان سردابی:

به ماهیانی که در دمای بین 12 تا 18 درجه سانتی گراد می توانند زندگی کنند و در صورت بالا رفتن دما از 25 درجه از بین می روند ماهیان سردابی می گویند.

استان های برتر در پرورش ماهی قزل الا در کشور کدامند؟

 • استان چهارمحال و بختیاری با پرورش بیش از 16000 تن در سال
 • استان مازندران با تولید بیش از 13000 تن در سال
 • استان کهگلویه و بویر احمد با تولید بیش از 11000 تن در سال
 • استان گیلان
 • استان لرستان
 • استان البرز
 • استان فارس
 • استان اصفهان

خرید فروش ماهی قزل الا در سراسر کشور

نحوه خرید فروش ماهی قزل آلا

نحوه خرید فروش ماهی قزل آلا به طروق مختلف صورت می گیرد. هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین. برای ارتباط بیشتر جهت خرید فروش ماهی قزل آلا در سراسر کشور، بهتر است که از طریق شرکت ما اقدام نمایید.

 • ماهی قزل الا در شیلات های زیادی در سراسر کشور پرورش می یابد و کار پرورش این ماهی در ایران از تخم کشی و لقاح مصنوعی تا پرواربندی و حتی تولید ماهیان مولد نیز دامه دارد.
 • پرورش دهندگان ماهی قزل آلا پس از رسیدن ماهی به وزن فروش یا بازاری باید ماهی را وارد بازار کنند، بخاطر نداشتن امکانات فروش بسیاری از شیلات داران، کار فروش را به شرکت ها یا افراد مرتبط با بازار و آشنا با خریداران عمده واگذار می کنند.
 • ماهی پس از خرید عمده در بازار های هدفی چون، میادین میوه و تره بار و بازارهای ماهی فروشی کشور پخش می شود.
 • مشتریان مصرف کننده هم بخاطر عدم دسترسی مستقیم به پرورش دهندگان ماهی قزل آلا، جهت خرید به بازار یا فروشگاه های محل زندگی خود مراجعه می نمایند.

خرید فروش ماهی قزل الا در سراسر کشور

مراکز فروش ماهی قزل آلا در تهران

مراکز فروش ماهی قزل آلا در تهران به صورت حضوری در حال فعالیت هستند. این مراکز، شامل

 • میادین تره بار،
 • بازارهای محلی،
 • بازار بزرگ ومغازه ها
 • فروشگاه ها

می باشند. این مراکز، به خصوص میادین تره بار و بازار بزرگ، به طور مستقیم ماهی قزل آلا را از شیلات ها و مزارع پرورش ماهی قزل آلا حمل می کند و به فروش می رساند. فروش ماهی قزل آلا منجمد و بسته بندی شده هم که بیشتر در فروشگاه ها و هایپرمارکت ها صورت می گیرد.

عوامل موثر در پرورش ماهی قزل آلا باکیفیت

عوامل موثر در پرورش ماهی قزل آلا باکیفیت بیشمارند. اما بخش مهم آن عامل آب است. آبی که در آن ماهی پرورش می یابد بسیار مهم است که دارای چه نوع ویژگی هایی باشد. آیا خصوصیات لازم و استاندارد را برای پرورش دارد؟ اگر دارد، آیا به اندازه ای هست که بتوان برای پرورش در حجم بالا از آن استفاده کرد؟ و سوال هایی از این قبیل.

خرید فروش ماهی قزل آلا

خصوصیات لازم و ضروری آب برای پرورش ماهی قزل آلا

از جمله خصوصیات لازم و ضروری آب برای پرورش ماهی قزل آلا می توان موارد زیر را نام برد:

 • درجه حرارت آب
 • میزان اکسیژن محلول در آب
 • میزان دی اکسید کربن موجود در آب
 • کدورت آب
 • میزان شوری آب
 • میزان اسیدی بودن آب
 • سختی آب

خرید فروش ماهی قزل آلا

درجه حرارت آب

درجه حرارت آب یکی از اصلی ترین مبناهاست جهت شروع پرورش ماهی قزل آلای سردابی. دامنه ی تغییرات دمایی آب را به طور کلی بین 12 تا 18 درجه سانتی گراد تعیین می کنند. اما بهترین و مناسب ترین میزان دما بین 14 تا 17 درجه ی سانتی گرد است. دماهای بسیار بالاتر و بسیار پایین تر از این مقدار نیز منجر به قطع تغذیه ی ماهی و تلف شدن آن می شود.

اکسیژن محلول در آب

یکی دیگر از فاکتورهای ضروری میزان اکسیژن محلول در اب است. کم شدن میزان زیادی از اکسیژن آب منجر به وارد شدن تلفات می شود و زندگی ماهی قزل آلا را به خطر می اندازد. عواملی که باعث کم شدن بیش از اندازه ی میزان اکسیژن موجود در آب می شود شامل:

 • بالا رفتن میزان درجه حرارت آب
 • افزایش ارتفاع از سطح دریا
 • بالا بودن میزان شوری آب
 • تراکم بالای توده ی گیاهی
 • تراکم بیش از حد ماهیان در استخر

کدورت آب

میزان کدورت آب باید در حدی کم باشد که شفافیت تا کف استخر مشخص باشد.

خرید فروش ماهی قزل آلا

میزان شوری آب

درست است که میزان تحمل شوری آب در ماهی قزل آلا بالاست؛ اما اندازه ی آن باید کاملا کنترل شده باشد.

میزان اسیدی بودن آب

میزان اسیدی بودن آب برای پرورش ماهی قزل آلا باید حدودا بین 5.6 تا 8 باشد. خارج از این محدوده خطرناک است. محیط آب نیز هرچقدر که قلیایی باشد میزان آمونیاک بیشتری را در خود جای می دهد. علائمی که میزان بالای PH در آب در ماهی قزل آلا ایجاد می کند شامل:

 1. میزان بالا رفتن ترشح موکوس آبشش ها و پوست ماهی
 2. پوسیدیگ در باله های ماهی قزل آلا
 3. وارد شدن آسیب در سلول های سطح آبشش ها و اختلالات تنفسی
 4. خونریزی در شکم ماهی قزل آلا
 5. کدر شدن قرنیه ی چشم و کوری ماهی قزل آلا

خرید فروش ماهی قزل آلا

سختی آب

میزان سختی استاندارد آب در پرورش ماهی قزل آلا حدودا بین 10 تا 400 میلی گرم در لیتر باید باشد. بهترین آب برای پرورش ماهی قزل آلا آب سخت است. زیرا میزان کلسیم و سایر مواد مفید برای پرورش ماهی قزل آلا در اب سخت خیلی بیشتر از آب نرم است.

 میزان دی اکسید کربن موجود در آب

میزان دی اکسید کربن موجود در آب باید حدود 10 میلی گرم در لیتر باشد. عامل به وجود آورنده ی دی اکسید کربن موجود در آب شامل:

 • بالا رفتن تراکم ماهیان در آب. (تنفس افزایش می یابد.)
 • الا رفتن تراکم گیاهان دریایی
 • آب های زیرزمینی (چشمه و چاه)

دی اکسید کربن غیر عادیدر آب نیز عوارضی برای ماهی قزل آلا در پی دراد:

 1. از دست رفتن آرامش ماهی قزل آلا
 2. افزایش و یا کاهش میزان حرکات تنفسی
 3. عدم تعادل داشتن ماهی
 4. قرار گرفتن ماهی قزل آلا به پهلو و سپس پشت و در نهایت مرگ آن

برای جلوگیری از چنین تلفاتی باید از روش های هواده و طراحی های مناسب استفاده کرد.

خرید فروش ماهی قزل آلا

مهم ترین عامل در پرورش ماهی قزل آلا چیست؟

مهم ترین عامل در پرورش ماهی قزل آلا، عامل منبع آب است. با توجه به منبع آب است که اقدام به اجرای طرحی می شود. در واقع، تمام مبناهای فعایت در اجرا و عملی کردن طرح، بر مبنای میزان منبع آب است. وقتی در مورد منبع آب مناسب برای پرورش ماهی قزل آلا صحبت می شود منظور هم از جنبه ی:

 1. کمیت آب
 2. کیفیت آب

می باشد. چون در برخی موارد کمبود میزان منبع آب باعث ایجاد اختلالاتی در پرورش شده است. یا میزان آب زیادی در اختیار هست اما کیفیت خوبی ندارد. به همین دلیل است که کیفیت و کمیت را در کنار یکدیگر قرار می دهند.پس قبل از شروع پرورش باید به هردو مورد توجه ویژه ای داشت.

ماهی قزل آلا پرورشی مرغوب با قیمت مناسب

برای خرید ماهی قزل آلا پرورشی مرغوب با قیمت مناسب می توانید از طریق این شرکت اقدام نمایید. ماهی قزل آلا مرغوب به صورت ارگانیک تهیه می شود، یعنی بدون استفاده از آنتی بیوتیک ها و نگه دارنده ها. پرورش دهندگان ماهی قزل آلا در شیلات ها و مزارع وابسته به شرکت ما، ماهی تولیدی را با بهترین روش های تغذیه و خوراکی های بسیار باکیفیت، تولید و تکثیر می کنند. هم چنین، از لحاظ برخورداری از تجهیزات و بهداشت و تمام استانداردهای لازم در سطح بسیار بالایی قرار دارند. به طوری که در امر صادرات نیز از این نوع ماهی ها استفاده می شود.

خرید فروش ماهی قزل آلا

نکته

ماهی قزل آلا انواع مختلفی دارد؛ اما فقط تعداد محدودی از گونه های آن قابل پرورش و تکثیر است. یکی از انواع ماهیان پرورشی، ماهی قزل آلا فرانسوی و ایرانی می باشد. ماهی قزل آلا اگر از این گونه نژادها باشد به راحتی با محیط اطراف سازگاری پبدا می کند. تغذیه ی ماهی قزل آلا در هر مرحله از رشد با مرحله های دیگر متفاوت است و متناسب با همان دوره تغییر می کند و کم یا زیاد می شود. تغذیه ی ماهی قزل آلا شامل مراحل زیر است:

 1. آغازین
 2. پیش پرواری
 3. پرواری
 4. مولد
نوع خوراکآغازینپیش پرواریپرواریمولد
آنالیزSFT1SFT2SFT3FFT1FFT2GFT1GFT2GFT3GFT4BFT

خرید فروش ماهی قزل آلا

حرفه ی پرورش ماهی قزل آلا

حرفه ی پرورش ماهی قزل آلا، یکی از شغل های بسار جذابی‌ست که در کنار سختی ها و ظرافت های بسیاری که دارد، ممکن است بسیار پرسود هم باشد. استارت کار باید به گونه ای باشد که محصول نهایی در آخر کار، یک محصول بسیار باکیفیت و مرغوب باشد. به دور از هرگونه آلودگی و میکروب. یکی از ایده آل ترین نوع ماهیان جهت پرورش، ماهی قزل آلا رنگین کمان است. ماهی قزل آلا از خانواده ی آزادماهیان می باشد.

ماهی قزل آلا یکی از پرطرفدارترین انواع آبزیان

ماهی قزل آلا یکی از پرطرفدارترین انواع آبزیان است. میزان خرید فروش ماهی قزل آلا در سراسر کشور بسیار بالاست. حتی میزان فروش ماهی قزل آلا به کشورهای خارجی یا همان صادرات ماهی قزل آلا در چند سال اخیر، رشد قابل توجهی داشته است. این نوع ماهی با داشتن ویژگی های منحصر به فردش، طرفداران زیادی را از کل دنیا مجذوب و شیفته ی خود ساخته است. یکی از انواع این ویژگی ها که بسیار این ماهی را محبوب ساخته است، میزان قابل توجهی اسید چرب یا همان امگا3 می باشد که از آن در بهبود بسیاری از بیماری ها و پیشگیری از آن استفاده می کنند.

خرید فروش ماهی قزل آلا

خرید اینترنتی ماهی قزل آلا با قیمت مناسب

خرید اینترنتی ماهی قزل آلا از طریق سایت هایی که این شرکت تعبیه کرده برای شما مشتریان و خریداران محترم به آسانی فراهم شده است. کافی‌ست با شماره تماس ها و راه های ارتباطی که در انتهای سایت درج شده است اقدام نمایید. خرید اینترنتی ماهی قزل آلا با قیمت مناسب و البته با بهترین کیفیت تحت پرورش با بهترین امکانات از طریق این مجموعه ی بسیار وسیع و پرسابقه در امر خرید و فروش و صادرات امکان پذیر است. در واقع، متقاضیان می توانند ماهی قزل آلا و ماهی سالمون را با اطمینان خاطر از لحاظ کیفی و کمی خریداری نمایند. ماهی قزل آلا در انواع بسته بندی، منجمد، فیله و تازه قابل ارائه است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *